Що потрібно для сплаву ч. 1 - Планування

carootcaroot Теми: 69
відредаговано 31 січня в Блог

Зміст:

1. Планування
  2. Їжа
    1. Сухофрукти
    2. Сушене м'ясо

З кожним роком бажаючих сплавлятись все більшає, це видно, як з кількості агенств, які пропонують послуги сплаву, так і по екіпажах приватних плавзасобів, які відправляються у дорогу своїм ходом. Я теж так стараюсь мандрувати, тому перед кожним сплавом, який триває в основному 4-5 днів детально все планую і прораховую. Остання моя подорож по Дністру була доволі спонтанна, тому хоч і була завгодя запланована та речі збирались в останню ніч. Не скажу, що я прямо щось аж забув, але хотілось би мати список, у який можна було б підглянути і перевірити чи всі необхідні речі і обладнання були складені. Тай напевно теж комусь буде корисно мати таку шпаргалку під боком. Особливо новачкам у даній справі, на яких у більшій мірі ця стаття і організована. А почну з основного, без чого подорож точно неможлива.

Планування

Без нього нікуди, особливо якщо це кількаденний сплав. Робиться планування за якісь розумний час до подорожі, але точно не в останній тиждень. Особисто я планую за місяць-два, далі поясню чому. При плануванні потрібно чітко розуміти наступне:

•    звідки пливеш
  •    яка фінальна точка
  •    як добратись до старту і фінішу
  •    яка довжина маршруту по воді
  •    скільки кілометрів планується долати в день
Як роблю я:

Давайте для прикладу візьмемо мій останній сплав по Дністру на День Незалежності. Я обрав старт с. Нижнів і фініш с. Незвисько. Чому ці два? По-перше між ними була достатньо комфортна відстань для сплаву, по-друге обоє знаходяться у національному парку "Дністровський каньйон", по-третє з автобусами немає проблем, що туди, що назад. Далі я відкриваю Google Maps, шукаю с. Нижнів і на місці початку сплаву тисну ПКМ і обираю пункт Виміряти відстань як ось до прикладу на скріншоті:

Далі переміщаюсь до фінішу, тобто до с. Незвисько і тією ж ПКМ обираю Відстань до цієї точки

Google Maps малює пряму лінію старт-фініш. Далі допомогою ЛКМ додаю проміжні точки прямо по руслу річки, щоб утворилось щось схоже на криву лінію з відстанню розбитою кожних 5 кілометрів, а також загальною довжиною маршруту. Приклад на скріншоті:

Вирізаю картинку з Google Maps, при потребі редагую у фоторедакторі і на друк дві копії. Одна під руками, інша у надійному місці десь в наплічнику чи гермомішку. До речі або обклейте скотчем мапу, або у поліетиленовий файл і тим же скотчем загерметизуйте, бо краплі води, які при сплаві попадуть на карту можуть розмивати чорнила. Все що залишилось - то розрахувати кількість кілометрів, які прийдеться долати за день. До прикладу моя рибацька плоскодонка з ПВХ по Дністру долає 15-20 км за день з течією в штиль або невеликий попутний вітер і помірною роботою веслами. Каяк легко подолає і удічі, а то і утричі більшу відстань. Та врахуйте, що вітер у сплаві не завжди у спину дує :(.

До речі обіцяв сказати, чому так завчасно планування починаю. Все просто - треба взяти відпустку, а це як мінімум два тижні, а ще моніторити погоду, а найголовніше річку. Ніхто ж бо в болоті плавати не хоче, а Дністер (тай не тільки він) очищується після дощів не так і швидко. До речі лайфхак: погода може бути ідеальна тижнями, а Дністер брудний. Це все через гірські притоки Дністра. Десь там в горах пішов дощ і Лімниця, як кава з молоком, а отже вище впадіння Лімниці Дністер чистий, а нижче по течії - багно багном. Тому за день-два до сплаву не полінуйтесь поїдьте на стартову точку перевірте течію, колір і рівень води. Ще одна причина раннього планування, це те, що я завчасно готую продукти, в основному це сушене м'ясо і овочі. Рецепти будуть, але у іншій статті. Так потроху і місяць назбирується, а особилво, якщо це ваш перший сплав. Звісно це все умовно і кожен зважує свої сили і вирішує скільки часу витрачати на планування. Та пам'ятайте - одне діло перший раз, а інше досвід.

Відредаговано caroot з

Адмін форуму "На човні - про сплави". Завжди готовий почути через ПП. Веду Facebook, Twitter, Telegram.

Позначений:

Коментарі

• КрайКрай Теми: 7

Зазвичай, намагаюся планувати варіанти сплаву на 4 сторони світу. І там, де погода прогнозується гарна на вихідні, туди й сунемо. Але, найголовніша проблема в Україні - транспорт. Отут, як поталанить. Або квитки вдасться взяти, або Блаблакар підхопить, як/де.

carootU96
  • carootcaroot Теми: 69

На перший раз і підготуватись можна. А вже з досвідом можна і на 4 сторони, де погода хороша)))

U96

Адмін форуму "На човні - про сплави". Завжди готовий почути через ПП. Веду Facebook, Twitter, Telegram.

Увійдіть або Зареєструйтесь для коментування.