Чи можна використовувати ПВХ човни взимку?

carootcaroot Теми: 69
відредаговано 12 лютого в Загальне

Часто зустрічаю питання наскільки безпечно використовувати ПВХ взимку. Спробую описати власний досвід. Хоч він і не дуже великий, бо взимку не плаваю та мав неодноразовий досвід веслування і моторування 😵 свого рибацького Kolibri в холодну пору року, якщо бути точним, це десь кінець осені. Вода біля берегів вже замерзала. Всю ніч човен був на воді біля причалу, а на наступний ранок знову в зону лову. За час експлуатації жодного негативного ефекту для ПВХ не побачив, тому можна припустити, що сучасні ПВХ матеріали цілком придатні для використання у холодну пору року. Єдине, де треба бути обережним - це під час складання човна. Оскільки на морозі можуть утворюватись тріщини. Починаються вони з білих заломів на тканині, а при частому згинанні ПВХ (особливо в мороз) в тому місці утворюється тріщина.

Для того, щоб позбутись цих білих плям можна нагріти ПВХ-тканину феном, тільки не перестарайтесь, бо можна її поплавити. Якщо все-таки допустити до тріщин, то надувний човен буде спускати. Тепер берете мило і розчиняєте у воді, далі натираєте у підозрілих місцях. Якщо бульбашки є - там дирка. І тут вже або самотужки клеїти або віддавати виробнику на ремонт.

Якщо підсумувати, то:

  1. Сучасні матеріали стійкі до морозу.
  2. Вибирати варто виробника з якісним ПВХ.
  3. Коли пакуєте човен на морозі старайтесь не згинати його сильно. Краще хай займе більше місця ніж потім клеїти.
  4. Якщо маєте можливість зберігайте човен у напівнакачаному стані або хоча б здутий, але нежорстко скручений.
  5. Коли сезон закінчений надуйте човен в теплому місці. Огляньте, почистьте і помийте, дайте просохнути, де треба підремонтуйте. І він служитиме вам довго, навіть у холоді.

Адмін форуму "На човні - про сплави". Завжди готовий почути через ПП. Веду Facebook, Twitter, Telegram.

Позначений:
U96
Увійдіть або Зареєструйтесь для коментування.