TPU байдарки

carootcaroot Теми: 72
відредаговано березня 2020 в Каяк/Байдарка


Схоже Zelgear одна з перших компаній, котра вирішила запустити у мас продаж байдарку на основі TPU. На разі на їхньому сайті всього одна модель з TPU, а саме Aльфа-Зет-370 II ТПУ.

Цікаво те, що при довжині 370 см вага всього 11,5 кг, а ціна близько 27000 грн. Зрештою на їхньому сайті написано: хочете меншу вагу - прийдеться за це заплатити. Якщо глянути на плотність ПВХ і ТПУ, то порівняння у вазі приблизно наступне 850 г/м2 - ПВХ, а ТПУ - 360 г/м2 - різниця майже у два рази, що є великим плюсом. Отже, і матеріал буде тонший у порівнянні з ПВХ. Цікаво, яка буде живучість? І як його клеїти в похідних умовах, якщо все-таки вдасться пробити?


Що таке TPU?

TPU або термопластичний поліуретан - полімер, який синтезували десь у 60-х роках минулого століття. І він поєднує в собі, зносостійкість, еластичність, інертність, до води чи жирів, а також має ряд цікавих особливостей в залежності від того з яких речовин його добувають. Найчастіше TPU буває або поліестерний, або поліефірний. В кількох словах поліестерні TPU легше переносять абразив, а поліефірні краще низькі температури.

Та в загальному характеристики наступні:

  • матеріал добре тримає форму
  • добре переносить коливання температур
  • стійкість до абразиву
  • міцність при розтягуванні і згинанні
  • легко зафарбовується чи навпаки залишається прозорим

А в поєднанні з легкістю матеріалу можна отримати легкий, міцний, надійний плавзасіб. І це не раз на своїх відео довели такі виробники, як Alpacka Raft чи Kokopelli. Схоже тепер час @ZELGEAR_UA показати свій характер ;)

Відредаговано caroot з

Адмін форуму "На човні - про сплави". Завжди готовий почути через ПП. Веду Facebook, Twitter, Telegram.

Позначений:
Увійдіть або Зареєструйтесь для коментування.