Сімейний сплав в Хероснські плавні.

U96U96 Теми: 35
відредаговано травня 2021 в Водойми і маршрути

Всім привіт!

Хочу розповісти Вам про минулорічний сплав до Херсонських плавнів.Бо одного разу побувавши там,я в них закохався,і вирішив, що неодмінно повернусь в цю нашу "Амазонку". Запросив рідних до подорожі,і зібравши харчі та спорядження ми рушил на зустріч пригодам.

Дніпро з самого ранку зустрів нас високою хвилею,хлопці мої геть не мали досвіду в байдарингу,тож ми вирішили почекати поки сивочубий Борисфен трохи вгамується.


Але чекали марно,хвилі ставали все потужніші.То Дніпро хотів випробувати новачків,чи здужають,чи не забояться вийти в його чорні води. Але ми зібравшись духом,пішли прямо в хвилі! І річка до самої "Мамай гори" тішилися нами,тіліпала як "Сірко кожуха":).То було важке випробування,і як нагорода перше "бомжовище - стоянка",перша ніч в наметі,перша їжа з вогнища.Перепочивши декілька днів,під Мамай горою,де лежать в своїх курганах Скіфи та Ординці, ми продовжили нашу подорож.

На своєму шляху зустріли рибалок,влаштували фотосесію з їхнім трофеєм,дядьком- сомом. Далі обідали,відпочивали на борту старого рибальського човна,який судячи з усіх слідів ремонту,застав ще Скіфів,ну може не Скіфів,але Сарматів це вже точно.

Минули Нижній рогачик і зайшли в "райську затоку",це дуже гарне місце, з читою водою і сосновим лісом на березі.Розбивши намет,ловили бичків,купались і займались всими звичними справами,що лягають на плечі подорожуючого водою.


Зранку вирішили форсувати Дніпро,це одне з вузьких місьць де це можна зробити швидко. Навіщо форсували? -Дуже хотіли потрапити до Камянської січі і вклонитись могилі Кость Гордієнка. Січ ця знаходиться в селищі Республіканець Херсонської області,але до неї ще приблизно 60 кілометрів. Пройшовши перші тридцять правим берегом, заночували на вузькому березі, повністю вкритим маленькими мушлями. Мушлі нагрілись за день на палючому сонці,і всю ніч лагідно гріли наші втомлені спини.


Ще тридцять кілометрів і ми пристали до козацького берегу.Крикнувши "Пугу-пугу козак з лугу" полізли в гору крутим берегом.На шляху зустрівся нам штучний грот,що його влаштував собі поміщик Агарков,теж доречі доволі цікава історична персона.


Січ справжнє місце сили,тільки но ступивши на цю святу землю, в уві зразу ж постають образи козаків та їхньго побуту. Ось на крутому березі стоять гармати,а біля них чатують запеклі в боях гармаші,а он де готують куліш на всю войовничу братію. А там в рогозі під кручею, ніби малі каченята,що сховались під крило матері, затаїлись бойові човни "Чайки". Свята земля,щедро полита кровю та потом наших пращурів,і стоять на високому березі камяні хрести-мовчазні свідки бурхливої історії.

Подорожуючи Дніпром,обовяково завітайте на Січ.

Ну а наша флотилія з полієтилену та фанери,трохи перепочивши попрямувала далі.По переду в нас селище Красний маяк,а в ньому старий чоловічий монастир "Григоріє Бізюков" Місце з непростою та цікавою історією.

Відвідали монастир,тож треба прямувати ,по переду Каховська ГЕС і форсування дамби. Але це буде на наступний день,а зараз відпочинок на березі з ракушняку,що в давні часи був дном "Сарматського моря"


На горизонті вже видно дамбу,то не просте випробування.

Дамба своїми плечима врізалась в могутню споруду-Вітовітову вежу,що лишилась,ще з часів литовського панування.

За дамбою ,якщо звернути і річку Козак , починаються малі плавні.Що то за місце,важко розповісти,туди треба завітати самому і побачити все на власні очі. Всю цю красу,все різноманіття кольорів,звуків,запахів.
Далі знов повертаємось в Дніпро, звертаємо в річку Конку,минаємо Олешшя.І шлях наш лежить через Херсонські плавні. Тут вже подорожуючий не лови гав,бо все що може їздити по воді, тут плаває,літає, і не завжди тверезе,а ще рідше повільно.

Чим далі від міста,тим прояви цивілізації менш помітні. І ми вже майже на фініші своєї подорожі.

Далі нас чекав відпочинок,рибалка,смачна юшка і вся краса цього славетного краю.І звісно повернення додому.

Пи.Си. Дякую всім хто читав,дивився.Мандруйте і подорожуйте.

Відредаговано U96 з

"Друзі,не треба звикати до води,вона поневолить вас! І ви почнете за нею сумувати!"© (Mad Max Fury Road)

Увійдіть або Зареєструйтесь для коментування.